Par mums

‘Twitter’ - iespēja reklāmdevējiem, kam interesē videospēļu auditorija

‘Twitter’ ir sociālais tīkls par visu to, kas notiek šobrīd un tagad jebkurā dzīves jomā. Diezgan ievērojami šajā tīklā pieaug apjoms diskusijām par videospēlēm un e-sportu. Tam ir divi iemesli. Viens – ‘Twitter’ diezgan mērķtiecīgi rada aizvien jaunas iespējas platformā, lai sasniegtu šo mērķauditoriju. Otrs – jebkurš skatītājs var ne vien skatīties cīņu vienlaicīgi ar daudziem interesentiem no visas pasaules, bet arī redzēto apspriest tiešsaistē.  

 

Vairāk kā 218 miljoni ierakstu ‘Twitter’ 2017. gadā bija par globālo videospēļu un e-sporta industriju. Šajās sarunās piedalās spēļu izdevēji, veidotāji, ar spēļu nozari saistītie mediji, kā arī straumētāji. Kas attiecas uz e-sporta nozari, aktīvākie bija dažādu sporta veidu un rangu līgu organizatori, komandas, spēlētāji un, protams, fani.

 

E-sporta video ne ar ko neatšķiras no īstas spēles pārraides, taču reālā darbība notiek datorspēlē. Sportistus uz laukuma vada vai nu spēlētāju komanda vai viens spēlētājs. E-sports kļūst aizvien populārāks – veidojas jaunas līgas un komandas. Fani aktīvi atbalsta savus elkus. Tiešraides spēļu dienās tiek plaši izziņotas un skatītas.

‘Twitter’ veiksmīgi nodibinājis partnerību ar līderiem e-sporta spēļu pasaulē un pārraidījis tiešraidē viņiem svarīgākos notikumus. Tāpat ir tapuši iknedēļas apskati 30 minūšu garumā. Taču par svarīgāko iepriekšējā gadā noteikti var nosaukt nozares top pasākuma ‘2017 E3 Expo’ tiešraidi, kas tika atspoguļota ‘Twitter’. Notikumiem bija iespējams sekot līdzi 30 stundu garumā! Turklāt šeit ļoti veiksmīgi sevi atrādīja arī dažādi zīmoli.

 

2018.gadā jau platformā video tiešraidē jau ir translētas vairākas nozīmīgas spēles. Šim ierakstam, piemēram, tiešsaistē bija vairāk kā 50 000 skatītāju:

Responsive image

 

Savukārt 2017. gadā ‘Twitter’ šīs videospēles izpelnījās lielāko lietotāju uzmanību. Uzvarētājs – spēle ‘Pokemon’ – ierakstos gada laikā ir pieminēta 45 miljonus reižu:

 

  1. Pokemon (@Pokemon)
  2. Fate/Grand Order (@fgoproject)
  3. Monster Strike (@MStrikeOfficial)
  4. Splatoon (@SplatoonJP)
  5. Ensemble Stars (@ensemble_stars)
  6. Minecraft (@Minecraft)
  7. Granblue Fantasy (@GranblueUSA)
  8. Dragon Quest (@DragonQuest)
  9. Overwatch (@PlayOverwatch)
  10. Tap Tap Fish (#taptapfish)

 

Ar japāņu aizraušanos ar videospēlēm gan reti kurš var sacensties. Piemēram, šo kaujas cīņu tiešsaistē noskatījās 2 miljoni ‘Twitter’ lietotāju:

Responsive image

Pasaulē lielākais pētījums par reklāmām mobilajā vidē ‘Singular ROI Index’ ik gadu apkopo informāciju par vērtīgākajiem reklāmas kanāliem, kas reklāmdevējiem nodrošina lielākos ienākumus attiecībā pret investīcijām mobilajā vidē. ‘Twitter’ 2017. gadā ir ierindots 2. vietā uzreiz aiz ‘Google AdWords’, taču jāņem vērā, ka šeit nav iekļauti dati par spēļu industriju. Ja tos pieliek klāt, tad ‘Twitter’ ieņem septīto un astoto vietu, taču lēciens ir ievērojams – attiecīgi no 13. vietas 2016. gadā mobilajās ierīcēs ar iOS operētājsistēmu un no 18. vietas 2016. gadā mobilajās ierīcēs ar Android operētājsistēmu.

Responsive image

Atpakaļ uz Jaunumiem