Par mums

Eirovīzijas dziesmu konkurss ik gadu uzspridzina ‘Twitter’

Lasīt diskusijas ‘Twitter’ Eirovīzijas dziesmu konkursa laikā dažkārt ir pat interesantāk kā vērot pašu konkursu tiešraidē. Tāpēc ‘Twitter’ ir milzīga vēsturisko notikumu krātuve, kur, meklēšanā izmantojot mirkļbirkas, iespējams kavēties vēsturiski nozīmīgos un amizantos brīžos. Piemēram, atminamies Končitas Vurstas vai Džamalas teju vai leģendārās uzstāšanās. Arī šogad konkurss no 8. līdz 12. maijam notiek ne vien Lisabonā, bet arī ‘Twitter’.

‘Twitter’ glabā unikālu vēsturi. Apskatot iepriekšējo gadu mirkļbirkas, iespējams atcerēties brīžus, kas lika pasaulei aizturēt elpu vai varbūt pat izslēgt televizoru, sak, lai bērni neredz.

 

 

 

 

Piemēram, Končita Vursta (Conchita Wurst) 2014. gadā ar uzstāšanos uzspridzināja ‘Twitter’, pārsteigdama ne tikai ar savu neparasto izskatu, bet arī ar nevainojamo priekšnesumu. Viņas pirmā parādīšanās uz skatuves un brīdis, kad Končitu pasludināja par uzvarētāju, bija visvairāk apspriestais notikums Eirovīzijā tajā gadā.

 

 

 

 

2015. gada nozīmīgākais notikums bija Austrālijas pievienošanās Eirovīzijas dziesmu konkursam:

 

 

 

 

Savukārt, gadu vēlāk konkurss noritēja uz politiskas nots – divas apspriestākās uzstāšanās bija Ukrainas dziedātājas Džamalas priekšnesums ar dziesmu ‘1944’, kas veltīta tatāru deportēšanai par sadarbību ar nacistiem no Krimas. Viena no deportētajām bija dziedātājas vecvecmāmiņa ar visiem pieciem bērniem. Krievijas atbilde konkursā bija Sergejs Lazarevs ar milzīgu un iespaidīgu šovu:

 

 

 

 

Savukārt 2017. gadā skatītājus pārsteidza portugāļu dziedātājs Salvadors Sobrals (Salvador Sobral) ar savu vienkāršo uzstāšanos un melanholisko valsi džeza stilā ‘Amar pelos dois’.

Ja 2015. gadā par Eirovīzijas dziesmu konkursu kopumā tika publicēti pieci miljoni ierakstu, tad pagājušajā gadā šis skaits sasniedza 8 miljonus tikai finālsacensību laikā vien, taču kopējais ierakstu skaits tuvojās 12 miljoniem.

Latvijā parasti tiek izmantota mirkļbirka #eirovizija un arī #ltvsupernova vai #supernova, kas ir vietējā konkursa nosaukums. Šogad aktuāla mirkļbirka būs arī Latvijas dalībnieces vārds un uzvārds – #LauraRizzotto.

Populārākā starptautiskā mirkļbirka ir #ESC. Taču ir vēl vairākas, kuras, izmantojot ierakstā, blakus vārdam parādīsies attiecīgais simbols:

Neskatoties uz to, ka Eirovīzijas dziesmu konkursā lielākoties tiek pārstavēta Eiropa un tuvējo reģionu valstis, diskusijās piedalās visa pasaule, turklāt lielākā daļa ir jaunāka par 25 gadiem. Piecas aktīvākās valstis ‘Twitter’ tīklā ir Spānija, Lielbritānija, Portugāle, Itālija un Francija. Te gan jāpiebilst, ka tiek ņemti vērā tie ieraksti, kuros ir izmantota oficiālā mirkļbirka #esc. Ja pievieno skaitļus par vietējā mēroga mirkļbirkām, tad līderiem pietuvojas arī Horvātija un Zviedrija.

Lai saņemtu vairāk informāciju par Twitter reklāmas iespējām, rakstiet uz info@httpool.lv

Atpakaļ uz Jaunumiem