Par mums

14 ‘Twitter’ funkcijas, par kurām, iespējams, Tu nezināji

Pat tie, kuri sevi uzskata par pieredzējušiem ‘Twitter’ lietotājiem, nezina vismaz pāris no zemāk aprakstītajām funkcijām, kas tagad pieejamas šajā sociālajā tīklā. Pārbaudi savas zināšanas, ietaupi laiku un uzzini vairāk!

1. Grāmatzīmes
Šo funkciju ‘Twitter’ sāka piedāvāt pavisam nesen, un tā ir ārkārtīgi svarīga laikā, kad informācijas apjoms ir milzīgs un ar visu interesējošo nav iespējams iepazīties uzreiz. Saglabāt ierakstu pie grāmatzīmēm var, nospiežot “Share via Direct Message” ikonu zem ieraksta. Tur ir vairākas izvēlnes, lai visi iespējamie dalīšanās veidi būtu vienkopus. Lai pēc tam piekļūtu saglabātajai informācijai, noklikšķini uz profila bildes un profilā ieraudzīsi sadaļu “Grāmatzīmes”. Tikai Tu vari redzēt, kādu ierakstu esi saglabājis kā “Grāmatzīmi” un arī izdzēst to vari jebkurā brīdī.

2. 280 simboli
2017. gada novembrī pieļaujamais ieraksta garums ‘Twitter’ tika palielināts divas reizes – no 140 uz 280 zīmēm. Tas tik izdarīts, pētot lietotāju rīcību. 9% visu ierakstu angļu valodā sākotnēji tika uzrakstīti, pārsniedzot noteikto limitu. Attiecīgi daudz laika tika pavadīts labojot un pārrakstot tekstu un reizēm to arī nepublicējot. Pēc izmaiņām tikai 1% uzrakstītā pārsniedz pieejamo zīmju limitu.

3. Pavedieni (threads – eng.)
Un tomēr – ir tas 1% lietotāju, kam nepietiek ar pieejamo zīmju skaitu. Vai arī jau sākotnēji lietotājs ir nolēmis dalīties ‘Twitter’ ar garāku stāstu. Tad iespējams kombinēt ierakstus, un sekotājs joprojām spēs tos savienot un saprast domu. Šeit ir labs piemērs, kā no maziem ierakstiem top plašāks stāsts. Tāpēc sociālajā tīklā ir vajadzīgi pavedieni jeb “Threads”. Tos iespējams veidot, ierakstot tekstu un pēc tam nospiežot nevis pogu “Tweet”, bet tai blakus esošo “Add another Tweet”. Savukārt lietotājs savā ziņu lentā ieraugot ierakstu, kam ir pavediens, var skatīt visus ierakstus uzreiz, nospiežot “Show this thread”.

4. GIF’s jeb kustīgās bildes
Pirms gada pirmo reizi ‘Twitter’ ierakstos varēja izmantot kustīgas bildes jeb GIF. Tas joprojām ir iespējams – rakstot uzklikšķini uz ikonas ‘GIF’ un ilustrē ierakstu, izvēloties bildi no milzīga daudzuma pieejamo attēlu. Katram kontekstam ir iespējams piemeklēt ko atbilstošu. Arī, ievadot atslēgas vārdu.

5. Aptaujas
Ir kļuvušas par ļoti populāru rīku sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. No diskusijas nelielas grupas ietvaros līdz pat Pasaules Šokolādes čempiona titula izcīņai. Veidojot ierakstu, izvēlies iespēju “Add poll” jeb izveidot aptauju, uzraksti jautājumu un atbilžu variantus, nosaki atbilžu sniegšanas laiku (iespējamais periods ir līdz 24 stundām). Balsojums ir anonīms un kopējais rezultāts ir apskatāms tiešsaistes režīmā.

6. Tavu klasisko ierakstu meklēšana
Ja Tu esi jebkad mēģinājis atcerēties to smieklīgo ierakstu, ko biji ielicis ‘Twitter’ ap 2012. gadu, tad šī funkcija Tev noderēs, lai atrastu tieši to. Nospied palielināmā stikla ikonu aplikācijā vai meklēšanas lauku labajā augšējā stūrī un ievadi šādu formulu, kur aiz @ simbola seko Tavs ‘Twitter’ lietotājvārds, piemēram:

no:@TheSun “bitcoin”

Kad nospiedīsi “Meklēt”, atlasi rezultātus pēc jaunākajiem ierakstiem jeb ‘Latest’ un Tev tiks parādīti visi ieraksti, ko Tu jebkad esi ielicis ‘Twitter’, kur pieminēts vārds “bitcoin”. Līdzīgi Tu vari meklēt atslēgas vārdus savā sarakstē ar kādu citu, kur aiz @ simbola seko Tavs ‘Twitter’ lietotājvārds un aiz pēdiņās esošā @ tā konta lietotājvārds, kura saraksti Tu vēlies atrast:

no:@TheSun “@SunSport”

Ir iespējams arī lejupielādēt visu Tavu ierakstu arhīvu no brīža, kad esi sācis rakstīt ‘Twitter’. Tev profilā jāizvēlas sadaļa ‘Settings and privacy’ un pēc tam ‘Request’. Kāds bija Tavs pirmais ieraksts?

7. Citēt ‘Twitter’ ierakstu
Reizēm ar ‘Retweet’ jeb pārpublicēšanas funkciju nepietiek. Gadās, ka Tev ir kāda trāpīga piebilde vai vērtīga papildus informācija par kontekstu, ar kuru ir nepieciešams dalīties. Tagad tas ir iespējams. Kad izvēlies funkciju ‘Retweet’, ir iespēja pievienot komentāru jeb ‘add a comment’, kas parādās kā citēts ieraksts jeb ‘Quote Tweet’.

8. Nakts režīms
Kas tad tas?


Ieslēdzot ‘Twitter’ nakts režīmā, tā klasisko izskatu nomaina tumšākas krāsas. Tas ir tāpēc, lai Tev būtu vieglāk lasīt un uztvert informāciju telpā, kur ir mazāk gaismas. Lai ieslēgtu šo režīmu, noklikšķini uz profila fotogrāfijas un zem izvēlnes pašā apakšā nospied mēness ikonu. Dienas režīms jebk klasiskais ‘Twitter’ izskats ir atjaunojams jebkurā brīdī, vēlreiz nospiežot ikonu profila izvēlnes apakšā.

 

9. Personīgā statistika
Jebkuram ‘Twitter’ lietotājam patīk, ka viņa ieraksts “uzspridzina” sociālo tīklu, un tas izpelnās dažādas reakcijas un komentārus. Ne vienmēr tā notiek, taču vienmēr Tev ir iespēja pārliecināties, cik cilvēku apskatīja Tavu ierakstu un cik daudz cilvēku Tava konkrētā ieraksta dēļ izlēma sekot Tavam profilam. Lai šo statistiku apskatītu, uzklikšķini uz jebkura sava ieraksta, zem kura ieraudzīsi grafika ikonu. Nospied uz tās un pārliecinās par konkrētā ieraksta popularitāti. Daudz detalizētāka statistika par konta aktivitāti ir pieejama analytics.twitter.com, ieslēdzot statistiku ‘Turn Analytics On’.

10. Baloni dzimšanas dienā
Pārliecinies, ka savā ‘Twitter’ profilā esi norādījis dzimšanas dienas datumu citādi Tu nepiedzīvosi ‘Twitter’ pārsteigumu Tev. Nospie uz savas profila bildes, izvēlies ‘Edit Profile’ un pārbaudi, vai ‘Twitter’ būs iespēja Tevi apsveikt dzimšanas dienā tāpat kā Anglijas karalieni:

11. Izslēdz nevēlamu saturu
Reizēm nav nekā briesmīga par to, ka esi nokavējis sava mīļākā seriāla nākamo sēriju, bet Tu atver savu ‘Twitter’ profilu un tur jau visi to apspriež. Lai izvairītos no šādas situācijas, Tev būs piemērots jaunais rīks ierakstu, kas iekļauj noteiktus atslēgas vārdus, izņemšanai no ziņu lentas. Rīks ir ‘Mute’. To var ieslēgt, profila sadaļā izvēloties ‘Settings and privacy’ un pēc tam ‘Privacy and safety’. Šeit var “izslēgt” vai nu kontus vai noteiktus atslēgas vārdus, par kuriem negribi saņemt ierakstus savā ziņu lentā, piemēram, #GOT, Game of Thrones, @GameOfThrones. Un Tevi nekad vairs netracinās tas, ka neesi vēl paspējis noskatīties ‘Game of Thrones’ nākamo sēriju, bet visi to jau apspriež.

12. Vēstules
Jeb ‘Direct Messages’ lietotājiem šķiet privātākā ‘Twitter’ sadaļa. Sarunas šeit ir iespējamas tikai starp tiem lietotājiem, kuri seko viens otra kontam, taču ir arī izņēmumi:
Atvērtās vēstules jeb ‘Open DM’s’ – Tu vari saņemt ziņas no jebkura ‘Twitter’ lietotāja pat tad, ja Tu viņam neseko. Šo iespēju bieži izmanto žurnālisti vai biznesa konti. Lai to ieslēgtu, savā profilā izvēlies ‘Settings’ un pēc tam ‘Privacy and Safety’.
Grupu vēstules jeb ‘Group DM’s’ – ‘Twitter’ tagad ir iespējamas grupu sarunas. Arī obligāts nosacījums nav, ka visiem čata dalībniekiem būtu jāseko visiem citiem tā dalībniekiem. Grupas administrators ir tas, kurš nosaka čata grupas dalībniekus.
Dalīšanās ar ierakstiem – tagad iespējama arī vēstuļu sadaļā.

13. 4 fotogrāfijas – 1 ieraksts
Šis nav nekas jauns, un tomēr atceries, ka vienam ierakstam iespējams pievienot līdz pat četrām fotogrāfijām.

14. Drošība pāri visam
Tagad iespējams verificēt savu ielogošanās informāciju ne vien ievadot paroli, bet arī kodu, kas tiek nosūtīts uz mobilo tālruni. Tādējādi tikai Tu varēsi piekļūt savam ‘Twitter’ kontam. Vairāk informācijas par šo iespēju ir atrodamas šeit.

Atpakaļ uz Jaunumiem