Par mums

‘Twitter’ - spēcīgākā platforma sieviešu tiesību atbalstam

Starptautiskā sieviešu diena, kas ik gadu tiek atzīmēta 8. martā, ir par dzimumu vienlīdzību, kā arī  sieviešu sociālo, ekonomisko, kultūras un politisko sasniegumu svinēšanu. Daudzos gadījumos tieši ‘Twitter’ ir bijusi vieta, kur pirmo reizi publiskoti būtiski paziņojumi, kas pēc tam ir rosinājuši globālas diskusijas.

Pēdējo sešu mēnešu laikā ‘Twitter’ platformā par 50 procentiem pieaugušas diskusijas par sieviešu tiesībām. Aizvien biežāk parādās tādi apzīmējumi kā feminisms un dzimumu līdztiesība. “‘Twitter’ ir devis iespēju izveidoties jaunas alianses un parādīties jauniem viedokļu līderiem. Izmantojot mirkļbirkas jeb haštagus, šobrīd ir daudz vieglāk kopīgi apspriest dažādus notikumus un problēmjautājumus neatkarīgi no tā, vai lietotājs ar to ir personīgi saistīts. Piemēram, mirkļbirkas #SheInspiresMe ietvaros cilvēki visā pasaulē apmainās ar viedokļiem par to, kādas sievietes iedvesmo tieši viņus,” saka uzņēmuma ‘HTTPool Baltic’ vadītājs Arnis Ozols.

 

Miljoniem tvītu, desmitiem valstu – kampaņa #MeToo maina pasauli

Kopš 2017. gada oktobra, visā pasaulē ir nosūtīti aptuveni 8 miljoni ierakstu ar mirkļbirku #MeToo. Tā sākās ar vienu ierakstu un nu jau kļuvusi par globālu kustību, kurā kopumā aktīvi piedalījušās 67 pasaules valstis. Tādas mirkļbirku kampaņas pasaules mērogā kā #MeToo, #Aufschrei Vācijā vai #BalanceTonPorc Francijā ir piemēri izcilām iniciatīvām, kas aizsākušās vietnē ‘Twitter’, raisot sociālās un politiskās debates.

#HereWeAre

Lai izceltu vēl nedzirdētas balsis un viedokļus, ‘Twitter’ ieviesis mirkļbirku #HereWeAre. Mirkļbirka radusies no ‘Twitter’ Mārketinga daļas vadītājas Lesijas Berlandas (Leslie Berland) ieraksta Starptautiskā Elektronikas šova laikā, reaģējot uz runātāju – sieviešu – trūkumu. Kopš tā laika šis tehnoloģiju šovs ir kļuvis par platformu, kas atbalsta arī sieviešu viedokļus, https://twitter.com/Twitter/status/970384028422496256

 

 

Par oficiālo Starptautiskās Sieviešu dienas mirkļbirku var uzskatīt #IWD2018. ‘Twitter’ ir radījis arī īpašas emocijzīmes, kuras var aktivizēt, lietojot šādas mirkļbirkas: #InternationalWomensDay #WomensDay #PressforProgress.

Atpakaļ uz Jaunumiem